Young Business Academy (YBA) Programı Akdeniz Üniversitesinde Gerçekleştirildi

Müsiad Antalya
Genç MÜSİAD Antalya Şubemizin “Geleceğin İş İnsanlarını Yetiştirmek” mottosuyla düzenlediği Young Business Academy (YBA) programı Akdeniz Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Başladığı ilk yıldan bu yana yüzlerce öğrencinin hayallerini büyüten, projelerini geliştirme fırsatı sunan Young Business Academy, bu yıl da girişimci, ahlaki değerlerini önemseyen, vizyon sahibi gençlerle eğitim programı gerçekleştirdi. Geleceğin iş dünyasının liderleri ile işadamlarımız arasında bilgi aktarımı ve tecrübe paylaşımıyla bire bir tanışma alanı oluşturuldu.

Programın ilk günü Genç MÜSİAD Antalya Başkanı Muhammet Fatih ÖZEL’in açılış konuşmaları ile başladı. Konuşmalarında Özel, Young Business Academy’nin, girişimci ve inovatif genç iş insanlarını yetiştirme merkezi olmasına değindi. İlk olarak Antalya Teknokent Genel Müdürü Sayın Dr. İbrahim YAVUZ sunumlarını gerçekleştirdi. Teknoloji ve Bilişim Şehri Antalya konu başlıklı sunumda gerçekleştirilen projeler öğrencilere tanıtıldı.

Ardından, AKG Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve  Şube Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf AKGÜL İhracat Yönetimi hakkında bilgilendirmelerde bulunup tecrübelerini aktardı. İlk günün son konuşmacısı olan CDM Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve İnşaat Sektör Kurulu Başkanımız Sayın Cafer DOĞRUKAN Girişimcilik Ve Aksiyon başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.Young Business Academy programının ikinci gününde, Göksu Global Yönetim Kurulu Başkanı, ATSO Başkan Yardımcısı ve önceki dönem Şube Başkanımız Boğaçhan GÖKSU Markalaşmak Konulu sunumu gerçekleştirirken; KOSGEB Antalya İl Müdürü İbrahim Uğur ERKIŞ Girişimcilik Ve İstihdam Destekleri hakkında paylaşımlarda bulundu. 

Ardından Lineer Solar Enerji Yönetim Kurulu Başkanı ve Şube Başkan Yardımcımız Fatih GÜRCÜ Yenilenebilir Enerji alanında konuşmalarını gerçekleştirip merak edilen soruları yanıtladı. Programın son konuşmacısı olan Fonangels Genel Müdür Yardımcısı Salih ERBAŞ Yeni Nesil Ortaklık adlı sunumunu gerçekleştirdi. Başkanımız Sayın Ali AKÇAY'ın gerçekleştirdiği kapanış konuşmasının ardından öğrencilere sertifikaları takdim edilerek program sonlandırıldı.

Paylaş: Facebook Twitter Whatsapp

Resim Galeri

Diğer Duyurular

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler MÜSİAD Antalya Şubesi’ne aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.