MÜSİAD ANTALYA’DAN SGK TEŞVİKLERİ EĞİTİM SEMİNERİ.

Müsiad Antalya
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi, ‘’Son Torba Yasadan Sonra SGK Teşvikleri ve 6111 Sayılı Teşvik’’ konulu bir eğitim semineri düzenledi. MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, üyelerin kişisel ve kurumsal gelişimine katkı yapacak bu tarz bilgilendirmelerin önümüzdeki dönemde artarak devam edeceğini belirtti.

Eğitim Seminerine konuşmacı olarak katılan Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku Uzmanı Bünyamin Esen, SGK teşvikleri kapsamında 19 farklı desteğin olduğunu dile getirdi. Bünyamin Esen, bu teşviklerin her birinden farklı koşulların yerine getirilmesiyle faydalanılabileceğinin önemine işaret etti. Bünyamin Esen, SGK’yla olan işlemlerin ve ilişkileri geçici olarak görülmemesi gerektiğini altını çizdi. Esen, “Bu bizatihi sürecin yönetilmesi gereken, strateji geliştirilmesi gereken bir alandır. Çok ciddi avantajlar elde edilebiliyor” dedi.

Uzman bilgisi şart

Teşviklerden yararlanabilmek adına danışmanlık alınmasının önemine vurgu yapan Esen, uzman bilgisinin ve teknolojik olanaklardan faydalanmanın gerekliliği üzerinde durdu.

Katılımcılara her ‘uzmanım’ diyene güvenip, şirketin ‘mahrem’ denilebilecek bilgilerinin paylaşmamaları önerisinde bulunan Bünyamin Esen,  “Güvenilir olmayan kişilerle çalışırsınız 6 ay sonra cezalar gelmeye başlayabilir” dedi.

Çeşitli örneklerle sunumu detaylandıran Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku Uzmanı Bünyamin Esen, en çok faydalanılan desteklerin detayları ile toplantıya iştirak eden katılımcıların sorularını yanıtladı.

MÜSİAD Antalya Başkanı Ramazan Kalken, Son günlerde birçok işverenin gündemini 6111 sayılı Kanun ile getirilen teşvik oluşturmaktadır. Ancak bilgi eksikliği, tespit zorluğu veya uygulama zorluğu sebebiyle, yararlanılmak istenilmesine rağmen birçok kurum tarafından yeterince kullanılmamaktadır. Bu farkındalık ile üyelerimizin teşvik ile getirilen avantajlardan maksimum fayda sağlanması amacıyla, bu haftaki Eğitim Seminerinde SGK teşvikleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Üyelerimiz adına Sayın Bünyamin Esen'e değerli bilgilendirmelerinden dolayı Şube Başkanımız Ramazan KALKEN teşekkürlerini bildirdi.

Paylaş: Facebook Twitter Whatsapp

Resim Galeri

Diğer Duyurular

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler MÜSİAD Antalya Şubesi’ne aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.