MÜSİAD ANTALYA ÖNCÜLÜĞÜNDE HELAL TURİZM DERNEĞİ KURULDU

Müsiad Antalya
“MÜSİAD Antalya Şubesi ÖncülüğündeUluslararası Helal Turizm Derneği Antalya’da Kuruldu”

MÜSİAD’ın Helal Turizm konusunda yapmış olduğu çalışma sonuç verdi. Mayıs 2017’de MÜSİAD Antalya şubesi tarafından hazırlanan rapora göre oluşturulması planlanan Helal Turizm Derneği Antalya Valisi Münir KARALOĞLU’nun ve MÜSİAD Antalya Şubesinin destekleri ile Antalya merkezli kuruldu.

Uluslararası Helal Turizm Derneği temel olarak Helal Turizm’de hizmet standartlarının belirlenmesi konusunda akademik çalışmalar yapmak, 2023 vizyonunda Helal Turizm stratejik planını oluşturmak, Helal Turizm de çalışan personelin meslek yeterlilikleri yönünde hizmet kalitesini artırmak adına eğitimler organize etmek, Helal turizm alanında projeler hazırlamak, yürütmek izleme değerlendirme faaliyetlerini yürütmek, Helal turizmi ulusal ve uluslararası alanda geliştirmek, Türkiye’nin helal turizm ile marka ülke imajını oluşturmasını sağlamak şeklinde olacak.

Kurucu başkan olan San Bilgisayar Erdal TÜRK olurken kurucu yönetim şu şekilde seçildi;

Aktif Group Fatih NÜKTE, Osmanlı Kahvecisi AŞ Boğaçhan GÖKSU, Şah InnParadise Oteli Yusuf YÜCEL, Wome Deluxe Oteli Yusuf GERÇEKER, Turizm İşletmecisi İlknur TATAROĞLU, Vizyon Turizm Mehmet Talha ÇİZMECİ ve Black BirdHotelsMuhammet TOPALOĞLU.

Derneğin Danışma Komitesinde ise Yrd. Doç. Dr. Ömer Akgün TEKİN, Öğr. Gör. Abdullah TURHAN, Prof. Dr. Fatih GÜLTEKİN, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin PAMUKÇU, Yrd. Doç. Dr. Zeki YAKA ve Ali SERİNOĞLU başı çeken isimler oldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, MÜSİAD Antalya yönetim kurulu üyeleri ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Bakan Kurtulmuş'a Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer ile Ak Parti Antalya milletvekilleri eşlik etti. MÜSİAD Antalya Şubesi'nin 2017 yılı Mayıs ayında  yayınladığı 'Helal Turizm Raporu' Bakan Kurtulmuş'a sunuldu. Numan Kurtulmuş, yapılan bu çalışma sebebiyle MÜSİAD Antalya Şubesi Başkanı Ramazan KALKEN ve yönetimine, Uluslararası Helal Turizm Derneği Başkanı Erdal TÜRK  ve raporu hazırlayan akademisyenlere teşekkür etti. Samimi bir ortamda geçen toplantıda dünyanın bu konuda önemli çalışmalar yaptığına değinen Bakan KURTULMUŞ, "Türkiye'de halen helal ve haram tartışmaları ile gündem değiştirmeye çalışanlar var. Ancak dünya buna Helal Turizm adını verdi. Bizde bu konuda gerekli çalışmaları ivedilikle yapacağız" dedi. MÜSİAD Antalya Şubesi başkanı KALKEN ise MÜSİAD olarak ülkenin son yıllarda yaşadığı turizmi etkileyen olaylar sebebiyle Türkiye ekonomisinin çok ciddi darbe aldığını, bu sebeple turizme gerekli yatırımların yapılması gerektiğini söyledi. KALKEN, sadece Antalya ekonomisi için değil Türkiye ekonomisi için önemli olduğuna değindi.  Antalya Valisi Münir KARALOĞLU ise Helal Turizm ile alakalı yönetmeliğin bir an önce hazırlanıp dünyaya Türkiye üzerinden yayılması gerektiğini söyledi. 

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan KALKEN son olarak nisan ayından bu tarafa Helal Turizm konusunda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını ve bu süreçte destek veren başta raporu hazırlayan akademisyenlerden Yrd. Doç. Dr. Ömer Akgün TEKİN, Öğr. Gör. Abdullah TURHAN ve Emrullah Ahmet TURHAN’a sonrasında ise çalışmalara verdikleri destekler sebebiyle MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman KAAN ve MÜSİAD Genel Merkezi Hizmetler Sektör Kurulu Başkanı Sertip AKŞAHİN’e çok teşekkür etti. Ayrıca Antalya Valisi Münir KARALOĞLU’na veAntalya Kültür Turizm Müdürü İbrahim ACAR’averdikleri destekler sebebiyle de teşekkür etti.

Paylaş: Facebook Twitter Whatsapp

Diğer Duyurular

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler MÜSİAD Antalya Şubesi’ne aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.