İHRACATIN PUSULASI EĞİTİM PROGRAMI'NIN İKİNCİSİ DÜZENLENDİ

Müsiad Antalya
MÜSİAD Antalya Kadın Ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) İşbirliği ile "Kadın Girişimci Dış Ticaret Eğitim Programı-II" başlıklı eğitim programı gerçekleştirildi.

MÜSİAD Antalya Kadın Kolları ve BAİB tarafından, Ticaret Bakanlığı Koordinasyonluğunda kadın girişimciler için dış ticaret eğitim programı düzenlendi. İkincisi düzenlenen "İhracatın Pusulası" adlı eğitim programında, dış ticarette dikkat edilmesi gerekenler hususunda kadın girişimcilerin bilgilendirilmesi amaçlandı.

İhracat Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Asım ÇALIŞ'ın konuşmacı olarak katıldığı programda; İhracat İşlemlerine İlişkin Temel Esaslar, Pazar Araştırması Teknikleri, İhracat Mevzuatının Genel Esasları, Dış Ticaret İşlemlerinin Belgelendirilmesi ve Dikkat Edilmesi Gereken Kontrol Noktaları konu başlıkları incelendi.

Çalış'ın gerçekleştirdiği sunumda, ihracat sürecinin yönetimi, dış ticaret gerçekleştirilecek ülkenin seçimindeki kriterler, ihracatta avantajlı ürünler, analiz teknikleri, belgelendirmenin gereklilikleri, dış ticarette sigortanın önemi, ticari istihbarat ve yurt dışında verilen destekler hakkında bilgiler verildi. Sunumun ardından Asım Çalış kadın girişimcilerin sorularını yanıtladı.

Paylaş: Facebook Twitter Whatsapp

Diğer Duyurular

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler MÜSİAD Antalya Şubesi’ne aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.