MÜSİAD Antalya'dan Helal Turizm Projesi

Müsiad Antalya

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya şubesi olarak turizmin başkenti olan şehrimizde, Helal Turizm anlayışındaki eksiklikler ve çok farklı sertifikasyonların uygulanması sebebiyle Turizm Bakanlığı nezdinde helal turizmin standartlarının belirlenmesi üzerine çalışma yapıldı.

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Ömer Akgün TEKİN ve Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Öğr. Gör. A. Abdullah TURHAN, MÜSİAD Antalya Şubesi Turizm Komisyonu Başkanı Mustafa CEPHANECİOĞLU (cephaneci.com E-Ticaret), Komisyon Başkan Yardımcısı Erol TÜRK (SAN Bilgisayar) ve Komisyon üyeleri, Hilal UYSAL (ADİN Otel), Enver YİĞİT (Körfez Reklam) ve Pelin Hanım (ADENYA Otel Kalite Müdürü)katılımıyla gerçekleştirildi.

ADİN Otel'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Türkiye'nin İslami turizmde potansiyelinin var olan gücünün ve önündeki engellerin konuşulduğu programda Uluslararası geçerliliği kabul görecek bir standardın Turizm Bakanlığı nezdinde yapılması gerektiği öngörüldü. Proje kapsamında ilerleyen süreçte Bakanlık, STKlar, Turizm Dernekleri ve turizm işletmecilerinin bir araya gelerek bir çalıştay yapılmasının gerekliliği vurgulandı.

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan KALKEN, MÜSİAD olarak bu çalışmaya önderlik edeceklerini ve projenin her aşamasında bulunacaklarını ve çalışmanın neticeye kavuşması için gereken özveriyi göstereceğiz dedi. 

Paylaş: Facebook Twitter Whatsapp

Resim Galeri

Diğer Duyurular

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler MÜSİAD Antalya Şubesi’ne aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.