MAK SİLAH SANAYİ

Müsiad Antalya
MECİT AKYOL

BİZ KİMİZ?

1976 İstanbul doğumluyum. Polis memuru bir babanın evladıyım. İlk ve orta eğitimimi Sivasta tamamladım. 99 yılına kadar Antalya’da turizm sektöründe faaliyet gösterdim. 99 yılında yurtdışına yerleşip 2021 yılına kadar Almanyada yaşadım. 

Şu anki mesleğim hobimdi, hobim daha sonra işim oldu, yurtdışında büyük silah firmalarına tedarikçilik yaptık. Pandemi süreci ile beraber işimi tekrar memleketimize yani Türkiyeye getirmek istedik. 2021 yılında Akdeniz Sanayi Sitesi’nde küçük bir fabrika kurarak işe başladık. Yurtdışındaki büyük firmalara kabze aksamının tedariğini yapmaya başladık. 2 yıl önce de Çallı'da bulunan silah mağazamızı açtık. Burada her türlü av malzemeleri, taktikal kıyafetler, makine kimya bayiliği, silahlar üzerinde modifiye ve silah bakımları yapmaya başladık.

Mak Silah Türkiye olarak dünyada üretilen neredeyse tüm tabancalara, sorunsuz ve tam ergonomik uyum gösteren kabzeler ve deri kılıflar üretmekteyiz. Şu an Türkiye’nin en büyük silah tamir-bakım, modifiye atölyesine sahibiz.

Müşteri gruplarımızın arasında kolluk kuvvetlerinden otel sahiplerine, otel sahiplerinden kuyumcu işletmelerine silahla alakası olan herkes bulunuyor. Kısa sürede çok yol aşıp Türkiye’de tanınmış silahçılar arasına girmeyi başardık. Şu anda fabrika üretimimiz yüzde 95 kapasite ile yurtdışına çalışmakta. Yurtdışı ile ticaret yaparak ülkemize döviz getirisinde katkı payı sağlamayı amaçlıyoruz. Şu an 35 çalışanımız var bu sayıyı arttırarak daha fazla insana iş kapısı açabilmeyi hedefliyoruz.

MÜSİAD İLE NASIL TANIŞTIK?

Sevgili dostlarım Ali Akçay, Sinan Boztepe ve Fatih Gürcü’nün tavsiyeleri ile MÜSİAD ailesine katılım sağladık. MÜSİAD ailesi içerisinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. İş çevresinde, özellikle kendi sektörümüzde başarılı iş adamları ile tanışmamıza vesile oldu. Bağlantılarımızı geliştirmemizde faydalı oldu. Sonuçta 3 yıldır Türkiye’deyiz ve ticari tecrübemizin artışında MÜSİAD’ın katkısı çok büyük.

GENEL OLARAK MÜSİAD’I DEĞERLENDİRECEK OLURSAK 

MÜSİAD’ın savunma sanayi sektörü yönetim kurulunda bulunmaktayız. MÜSİAD geniş ve kuvvetli bir aile. Mermi üretiminden silah üretimine, silah üretiminden gemi üretimine savunma sanayinin her kolunda savunma sanayisine çok büyük faydası olan, MÜSİAD ailesinden ferdler var. MÜSİAD’ın bu şekilde etkili olmasını çok kıymetli buluyoruz.

Paylaş: Facebook Twitter Whatsapp

Resim Galeri

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler MÜSİAD Antalya Şubesi’ne aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.