ADALYA ADR

Müsiad Antalya
ALİ SAMİ FIÇICI

BİZ KİMİZ?

2007 yılında LPG sektöründe başlayan, 2015 yılında Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ile devam ettiğimiz tecrübemizle 2017 yılında Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Firmamızı kurduk. Bu adımla birlikte, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının vermiş olduğu Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu yetki belgesini ( TMGDK ) alarak Antalya, Burdur, Isparta ve Afyon illerinde Danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Misyonumuz; TMGD ile ADR, RID ve IMDG, uyarınca zorunluluklara dair rehberlik, yönetim sistemleri danışmanlığı ve belgelendirme, Anayasada öngörülen özel hayatın gizliliği ile temel hak ve özgürlüklerin korunması kapsamında, ülkemizde kişisel verilerin korunmasını konusunda danışmanlık kapsamında şirket içi eğitimler sunarken Ülke insanının değerini ve becerilerini artırmak adına, insan haklarına saygılı, iş ahlakını ön planda tutan, güvenilir ve her biri konusunda tam anlamıyla uzman çalışanlarımızla hizmet vermektir.

Belgelendirme Alanında Verdiğimiz Hizmetler:

Eğitim, Danışmanlık ve Belgelendirme Hizmetleri olarak, yönetim sistemlerinin kurulması, uygulanması, belgelendirilmesi, rutin aralıklarla kontrolünün sağlanması ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesi konusunda rehberlik etmek üzere hizmet vermekteyiz. Belgelerimiz; TÜRKAK AKREDİTASYON, ALMAN AKREDİTASYON, AMERİKAN AKREDİTASYON olarak sertifikalandırılmaktadır.

ISO 9001   Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenlik Yönetim Sistemi , ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 13485 Medikal Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi, Hukuk Büro Yönetimi, GMP İyi Üretim Uygulamaları, İyi Tarım Uygulamaları, CE Belgelendirme, G Belgesi, FSSC 22000 Sertifikası, BRC Gıda Güvenliği Belgelendirme, FDA Belgelendirme, Organik Tarım Sertifikası, Organik Ambalaj Sertifikası, Vegan Belgesi - Veganlık ve Vejetaryenlik, Organik ve Doğal Temizlik Sertifikası, TSE Belgesi Danışmanlık Hizmeti, Helal Sertifikası, Kosher Belgesi üzerinden hizmet vermeye devam ediyoruz.

KKVK Kapsamında Verdiğimiz Hizmetler:

Verbis Kaydı- Veri sorumluları sicili hakkında yönetmelik kapsamında VERBİS sistemine kayıt olunarak veri sorumlusu ve irtibat kişisinin atanması.

Envanter- İşletmenizin işlediği kişisel verilerin ve veri işleme faaliyetlerinin eksiksiz bir şekilde incelenmesi ve kanunen zorunlu olan Kişisel Veri Envanteri hazırlanması.

Dokümantasyon -Aydınlatma Metni Hazırlanması, Açık Rıza Metni Hazırlanması, İş Sözleşmelerinin Uyumlu Hale Getirilmesi, Taahhütname Ve Sözleşme Örneklerinin Hazırlanması, Sistemsel Ve Fiziksel Güvenlik Talimatlarının Hazırlanması, Saklama Ve İmha Politikalarının Hazırlanması.

Eğitim- Kişisel veri işleyen her bir departman için eğitim ve çalışma takvimi oluşturulması, personellere farkındalık eğitimi verilmesi.

Denetim- KKVK kapsamında yürütülen tüm çalışmaların uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik ve güvenliği açısından kontrol edilmesi.

MÜSİAD İLE NASIL TANIŞTIK?

Dönemin MÜSİAD Antalya Başkan'ı Sayın Ramazan KALKEN ile biz iletişime geçtik. Yaşayış ve düşünce yapısı olarak MÜSİAD'ı benimsediğimizi ilettik ve iki hafta sonra üyeliğimiz gerçekleşti. Yönetim Kurulu Üyeliğimiz önceki Dönem Başkan'ı Sayın Boğaçhan GÖKSU ile başladı şimdi de çalışmalarımıza Başkan'ımız Sayın Ali AKÇAY ile devam ediyoruz.

MÜSİAD'IN BİZE KATKILARI

MÜSİAD'ı belli bir çizgide olduğumuz için bir araya geldiğimiz arkadaş topululuğu olarak görüyoruz. Bunun haricinde MÜSİAD'ın katkısı sorulduğunda aklımıza gelen şey ticaret. Her ne kadar belli bir çizgide yürüyor olsak da herkes ticaret ve iş yapmakta. Birincisi farklı iş kollarında daha fazla iş adamıyla tanışma imkanı sağlıyor MÜSİAD. Diğer yandan MÜSİAD ailemizin genişlemesi ile birlikte iş hacmimiz de genişliyor. Bunun haricinde tabi yıl içerisinde üyelere özel ticari, kişisel gelişim alanında bir çok toplantı ve seminerler oluyor bunlardan da istifade ediyoruz.

AYNI ÇİZGİDE OLMAK

MÜSİAD ile aynı çizgide oluşumuzdan bahsederken; insani, vicdani, ahlaki ve toplumsal olarak değer verdiğimiz konularda paralel şekilde değer verip sahip çıkıp bunları dert ediyor oluşunu kastediyoruz.

Toplumsal ve insani konularda  duyarsız kalmadığı için, bu anlamda elinden gelen yardımı yapması ve en azından çaba göstermesi aynı çizgide olduğumuz kanaatini oluşturuyor, bizi de mutlu ediyor bu anlamda. MÜSİAD’lı olmaktan da mutluluk ve gurur duyuyoruz.

GENEL ANLAMDA MÜSİAD'I DEĞERLENDİRECEK OLURSAK

Ciddi manada üyesi olan ve ülkemizde etkinliği yüksek olan bir Sivil Toplum Kuruluşu MÜSİAD. Devletin alacağı ekonomik tedbirlere ticari alanda sunduğu görüşlerle bir çok zaman siyasilere önayak olmakta. Siyasilerin bu konudalarda bilgi sahibi olmalarını sağlayıp daha doğru hamleler yapmaları adına bilgi ve tecrübelerini paylaşmakta. Küresel ölçekte de şubeleri olan bir STK. Bu anlamda dış ticarette, ihracatta veya yurtdışı ziyaretlerine gidildiğinde bağlantıların kurulması, bütün bu görüşmelerin sağlanması açısından da MÜSİAD’ın önemi es geçilemeyecek boyutta büyük.

Paylaş: Facebook Twitter Whatsapp

Resim Galeri

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler MÜSİAD Antalya Şubesi’ne aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.